Szerokie biodra i kolana u chłopaka - czy można poprawić taką sylwetkę?

Mam 16 lat i mam jeden duży problem - kobiecą sylwetkę tj. szerokie biodra oraz kolana. Jestem nastolatkiem więc patrzę na wygląd, ponieważ jestem do niego także "przypisany". Często pytam się czego się akurat ja urodziłem z taką wadą i nie mogę być jak inni rówieśnicy. Moim pytaniem jest przez co jest spowodowana ta kobieca sylwetka i czy mogę coś z tym zrobić, ponieważ bardzo poprawiło by to moje samopoczucie i pewność siebie. Podkreślam, że ćwiczę więc szerokie biodra mogę zamaskować lecz szerokiej budowy kolan już nie, proszę o pomoc :)
Proszę Pana, aby odpowiedzieć wyczerpująco na Pana wątpliwości, trzeba zebrać wywiad na temat uwarunkowań genetycznych, budowy rodziców, stylu życia, odżywiania i wielu innych. To co dziś uważa Pana za "porażkę" jutro może się okazać atrybutem.
Proszę zwrócić się do specjalisty endokrynologa, gdyż Pański problem najpewniej ma podłoże hormonalne.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi