Szerokie biodra i kolana u chłopaka - czy można poprawić taką sylwetkę?

Mam 16 lat i mam jeden duży problem - kobiecą sylwetkę tj. szerokie biodra oraz kolana. Jestem nastolatkiem więc patrzę na wygląd, ponieważ jestem do niego także "przypisany". Często pytam się czego się akurat ja urodziłem z taką wadą i nie mogę być jak inni rówieśnicy. Moim pytaniem jest przez co jest spowodowana ta kobieca sylwetka i czy mogę coś z tym zrobić, ponieważ bardzo poprawiło by to moje samopoczucie i pewność siebie. Podkreślam, że ćwiczę więc szerokie biodra mogę zamaskować lecz szerokiej budowy kolan już nie, proszę o pomoc :)
Proszę Pana, aby odpowiedzieć wyczerpująco na Pana wątpliwości, trzeba zebrać wywiad na temat uwarunkowań genetycznych, budowy rodziców, stylu życia, odżywiania i wielu innych. To co dziś uważa Pana za "porażkę" jutro może się okazać atrybutem.
Proszę zwrócić się do specjalisty endokrynologa, gdyż Pański problem najpewniej ma podłoże hormonalne.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi