Symetryczne narośle na dłoniach

Chciałam zapytać o pozornie błahą rzecz, która jednak trochę mnie zastanawia - od długiego czasu mam na wierzchu obu dłoni, w tym samym miejscu na prawej i lewej dłoni, nieco powyżej nadgarstka mniej więcej na środku, coś w rodzaju guzka czy też narośli kostnej. Wypukłości są twarde, nie przesuwają się i nie bolą, skóra nie jest zaczerwieniona i nie ma żadnych zmian. Na ręce lewej wypukłość jest większa, na prawej mniejsza. W dotyku są po prostu jak kość. Co to może być? Skoro są to zmiany symetryczne, czy możliwe, że to po prostu taka moja budowa dłoni? Czy lepiej byłoby zasięgnąć rady specjalisty (np. ortopedy)?
Ciężko jednoznacznie ocenić bez obejrzenia zmian. Mogą byc to gangliony lub zmiany zwyrodnieniowe. Sugeruję kontakt z lekarzem.
Dobry wieczór
Proszę zgłosić się do dermatologa.
Jeżeli coś jest symetryczne to nie budzi naszego niepokoju, może to być taka budowa. Przy okazji należy zapytać swojego lekarza.
Prawdopodobnie to gangliony, trzeba się z nimi zwrócić do ortopedy.
Zalecana stacjonarna konsultacja ortopedyczna.
Proponuję skonsultować problem z ortopedą.
zalecam konsultacje z dermatologiem
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1967
Pytań zadanych
przez pacjentów
5246
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

69
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi