2021-02-12

Symetryczne narośle na dłoniach

Chciałam zapytać o pozornie błahą rzecz, która jednak trochę mnie zastanawia - od długiego czasu mam na wierzchu obu dłoni, w tym samym miejscu na prawej i lewej dłoni, nieco powyżej nadgarstka mniej więcej na środku, coś w rodzaju guzka czy też narośli kostnej. Wypukłości są twarde, nie przesuwają się i nie bolą, skóra nie jest zaczerwieniona i nie ma żadnych zmian. Na ręce lewej wypukłość jest większa, na prawej mniejsza. W dotyku są po prostu jak kość. Co to może być? Skoro są to zmiany symetryczne, czy możliwe, że to po prostu taka moja budowa dłoni? Czy lepiej byłoby zasięgnąć rady specjalisty (np. ortopedy)?

Ciężko jednoznacznie ocenić bez obejrzenia zmian. Mogą byc to gangliony lub zmiany zwyrodnieniowe. Sugeruję kontakt z lekarzem.
Dobry wieczór
Proszę zgłosić się do dermatologa.
Jeżeli coś jest symetryczne to nie budzi naszego niepokoju, może to być taka budowa. Przy okazji należy zapytać swojego lekarza.
zalecam konsultacje z dermatologiem
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Dermatolog w Dąbrowie Górniczej Ortopeda w Dąbrowie Górniczej Ortopeda w Gliwicach Dermatolog w Warszawie Dermatolog w Bielsku-Białej Ortopeda w Bielsku-Białej Ortopeda w Katowicach Dermatolog w Krakowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6483
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16891
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+156
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4