Spóźniający się okres przy niedoczynności tarczycy - czy może oznaczać chorobę?

Choruję na niedoczynność tarczycy i spóźnia mi sie okres. Choruję od 3 lat i biorę tabletki. Robiłam 2 testy ciążowe i wyszły negatywnie. Okres spóźnia mi się tydzień, poprzednie miesiące miałam okres zazwyczaj kilka dni wcześniej albo w ten sam dzień natomiast zdarza się, że spóźnia się 2 tygodnie. Ostatnio zauważyłam, że poprzedni okres był bardzo bolesny, nie do wytrzymania - wcześniej tak nie miałam. Miałam również ból w klatce piersiowej oraz ból podbrzusza zazwyczaj po lewej stronie. Czy to może oznaczać chorobę?

W pierwszej kolejności przy takich dolegliwościach warto skonsultować się z endokrynologiem i wykonać badania tarczycy oraz zmodyfikować aktualne leczenie jeśli będzie taka konieczność.
Celem wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy. W przypadku wyniku dodatniego proszę poinformować o tym endokrynologa przez zmianą leczenia.
Wskazana kontrola endokrynologiczna z oceną aktualnych wyników hormonów tarczycy oraz kontrola ginekologiczna, z badaniem i oceną usg. Jeżeli dolegliwości bólowe w podbrzuszu będą się utrzymywały, a wykonane przez ginekologa badanie nie wykaże nieprawidłowości, wskazane byłoby wykonanie usg jamy brzusznej. Przyczyn dolegliwości bólowych w klatce piersiowej może być wiele-wskazana byłaby wizyta u lekarza w celu zebrania z Panią szczegółowego wywiadu i zadecydowania wówczas o dalszych krokach diagnostyczno-terapeutycznych.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
6990
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi