Spóźniający się okres przy niedoczynności tarczycy - czy może oznaczać chorobę?

Choruję na niedoczynność tarczycy i spóźnia mi sie okres. Choruję od 3 lat i biorę tabletki. Robiłam 2 testy ciążowe i wyszły negatywnie. Okres spóźnia mi się tydzień, poprzednie miesiące miałam okres zazwyczaj kilka dni wcześniej albo w ten sam dzień natomiast zdarza się, że spóźnia się 2 tygodnie. Ostatnio zauważyłam, że poprzedni okres był bardzo bolesny, nie do wytrzymania - wcześniej tak nie miałam. Miałam również ból w klatce piersiowej oraz ból podbrzusza zazwyczaj po lewej stronie. Czy to może oznaczać chorobę?

W pierwszej kolejności przy takich dolegliwościach warto skonsultować się z endokrynologiem i wykonać badania tarczycy oraz zmodyfikować aktualne leczenie jeśli będzie taka konieczność.
Celem wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy. W przypadku wyniku dodatniego proszę poinformować o tym endokrynologa przez zmianą leczenia.
Wskazana kontrola endokrynologiczna z oceną aktualnych wyników hormonów tarczycy oraz kontrola ginekologiczna, z badaniem i oceną usg. Jeżeli dolegliwości bólowe w podbrzuszu będą się utrzymywały, a wykonane przez ginekologa badanie nie wykaże nieprawidłowości, wskazane byłoby wykonanie usg jamy brzusznej. Przyczyn dolegliwości bólowych w klatce piersiowej może być wiele-wskazana byłaby wizyta u lekarza w celu zebrania z Panią szczegółowego wywiadu i zadecydowania wówczas o dalszych krokach diagnostyczno-terapeutycznych.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1743
Pytań zadanych
przez pacjentów
5081
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi