2020-12-25

Spadek libido i problemy z erekcją po stosowaniu antydepresantów

Miałem bardzo trudny moment w życiu (rozwód) i zgłosiłem się do lekarza psychiatry. Po wywiadzie lekarz stwierdził że mam stany depresyjne i wystawił mi receptę na antydepresanty (Cital 20mg 1 tab./doba , Egzysta 75mg 2tab/doba, Ketrel 25mg 1 tab./doba). Leki te przyjmowałem przez 20 dni i zaprzestałem, dziś mija 7 tygodni, gdy ich nie przyjmuje. Mój problem jest taki, że w już w pierwszych dniach stosowania leków znikł mój popęd seksualny oraz erekcja, dlatego też po 20 dniach odstawiłem te leki. Minęło 7 tygodni, a problem z libido oraz erekcją dalej się utrzymuje. Proszę o pomoc co mam robić w tej sytuacji - czekać dalej czy może udać się do jakiegoś lekarza? Depresji żadnej raczej nie mam, wszystko jest ok, teraz tylko ten jeden problem z libido mnie męczy. Ogólnie to polega na tym, że nie odczuwam pociągu seksualnego do kobiet, nie mam żadnych fantazji erotycznych, wzwód mogę jedynie osiągnąć przy filmach porno, lecz i tak nie jest on tak mocny jak przed stosowaniem tych leków. Nigdy przedtem nie miałem takich problemów, wzwód miałem na zawołanie, ogólnie bardzo lubiłem seks, miałem wysokie libido oraz silną erekcję.

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Depresja w Częstochowie Depresja we Wrocławiu Depresja w Toruniu Depresja w Dąbrowie Górniczej Depresja w Poznaniu Depresja w Gdańsku Depresja w Gliwicach Depresja w Bydgoszczy

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6338
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16437
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+149
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4