Przeskakuje mi szczęka - czy mogłem sobie uszkodzić słuch?

Od wielu lat przeskakuje mi szczęka, trzaski i zbaczanie z toru żuchwy. Mam również szumy, piski uszne. Mam mieć szynę relaksacyjną, ale trochę przestraszyła mnie pani stomatolog, mówiła że po przez napinanie mięśni żwacza (mam przerost) mogłem uszkodzić sobie słuch, dlatego są te szumy (24/7). Czy coś takiego jest możliwe? Nie mam ubytków słuchu ani zawrotów głowy. Bolą mnie mięśnie twarzy przy dotykaniu (mocno). P.s: laryngologicznie, neurologicznie wszystko ok.
Przez napinanie mięśni żwacza nie mógł Pan uszkodzić sobie słuchu. Opisane objawy nie mają ze sobą związku. W sprawie pisków i szumów usznych proszę skontaktować się z laryngologiem.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi