Przeskakuje mi szczęka - czy mogłem sobie uszkodzić słuch?

Od wielu lat przeskakuje mi szczęka, trzaski i zbaczanie z toru żuchwy. Mam również szumy, piski uszne. Mam mieć szynę relaksacyjną, ale trochę przestraszyła mnie pani stomatolog, mówiła że po przez napinanie mięśni żwacza (mam przerost) mogłem uszkodzić sobie słuch, dlatego są te szumy (24/7). Czy coś takiego jest możliwe? Nie mam ubytków słuchu ani zawrotów głowy. Bolą mnie mięśnie twarzy przy dotykaniu (mocno). P.s: laryngologicznie, neurologicznie wszystko ok.
Przez napinanie mięśni żwacza nie mógł Pan uszkodzić sobie słuchu. Opisane objawy nie mają ze sobą związku. W sprawie pisków i szumów usznych proszę skontaktować się z laryngologiem.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi