Problemy z zasypianiem od 4 miesięcy, boję się uzależnienia od środków nasennych

Od czterech miesięcy mam problemy z zasypianiem, nawet jeżeli udaje mi się zasnąć, to po jednej lub dwóch godzinach się wybudzam. Na przełomie czerwca i lipca br. przyjmowałem Imovane 7,5 przez 20dni i potem przez 10 dni Signopam 10. Potem je odstawiłem, bo się źle czułem i bałem się uzależnienia. Przez dwa miesiące byłem na detoksie. Od miesiąca łykam melatoninę, ale nie zawsze mogę zasnąć. Wygląda to tak, że dwie noce w ogóle nie śpię potem cztery noce zasypiam z wybudzaniem co dwie godziny. Co powinienem dalej za sobą zrobić? Mam 68 lat, przedtem nie miałem takich problemów. Nie piję, nie palę, nie zażywam.
Należy zgłosić się do psychiatry, oni leczą najlepiej zaburzenia snu.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1104
Pytań zadanych
przez pacjentów
4013
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

58
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi