Problemy z zasypianiem od 4 miesięcy, boję się uzależnienia od środków nasennych

Od czterech miesięcy mam problemy z zasypianiem, nawet jeżeli udaje mi się zasnąć, to po jednej lub dwóch godzinach się wybudzam. Na przełomie czerwca i lipca br. przyjmowałem Imovane 7,5 przez 20dni i potem przez 10 dni Signopam 10. Potem je odstawiłem, bo się źle czułem i bałem się uzależnienia. Przez dwa miesiące byłem na detoksie. Od miesiąca łykam melatoninę, ale nie zawsze mogę zasnąć. Wygląda to tak, że dwie noce w ogóle nie śpię potem cztery noce zasypiam z wybudzaniem co dwie godziny. Co powinienem dalej za sobą zrobić? Mam 68 lat, przedtem nie miałem takich problemów. Nie piję, nie palę, nie zażywam.
Należy zgłosić się do psychiatry, oni leczą najlepiej zaburzenia snu.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi