Problemy z zasypianiem od 4 miesięcy, boję się uzależnienia od środków nasennych

Od czterech miesięcy mam problemy z zasypianiem, nawet jeżeli udaje mi się zasnąć, to po jednej lub dwóch godzinach się wybudzam. Na przełomie czerwca i lipca br. przyjmowałem Imovane 7,5 przez 20dni i potem przez 10 dni Signopam 10. Potem je odstawiłem, bo się źle czułem i bałem się uzależnienia. Przez dwa miesiące byłem na detoksie. Od miesiąca łykam melatoninę, ale nie zawsze mogę zasnąć. Wygląda to tak, że dwie noce w ogóle nie śpię potem cztery noce zasypiam z wybudzaniem co dwie godziny. Co powinienem dalej za sobą zrobić? Mam 68 lat, przedtem nie miałem takich problemów. Nie piję, nie palę, nie zażywam.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Zapytaj lekarza
Wpisz treść swojego pytania
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
179
Pytań zadanych
przez pacjentów
85
Odpowiedzi
udzielonych przez lekarzy
20
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi