Pieczenie w gardle i guzki na szyi, czy to coś poważnego?

Mam 18 lat. Od około roku piecze mnie w gardle, zazwyczaj zaraz po obudzeniu się lub po zjedzeniu niektórych potraw. Co jakiś czas pojawiają mi się nadżerki na języku i jakiś czas temu znalazłem dwa niewielkie guzki z tyłu na szyi. (nie bolą mnie i są twarde) Byłem u laryngologa, który stwierdził u mnie refluks oraz miałem robioną gastroskopię. (miałem podczas niej wycinanego polipa w przełyku) Miałem też robione badania krwi, które nie wykazały nic niepokojącego. Laryngolog stwierdził, że guzki na szyi mogą być objawem zapalenia mięśni, a lekarz rodzinny stwierdził że są to powiększone węzły chłonne od trądziku, ale nie miałem robionych żadnych szczegółowych badań. Dodatkowo od kilku dni czuję dyskomfort przy przełykaniu śliny z lewej strony tarczycy i rano mam zatkany nos po jednej stronie oraz delikatną chrypkę. Czy to może być coś poważnego? Dodam że za kilka dni będę miał robione usg szyi. Czy badania, które wymieniłem wykluczają w 100% jakieś poważne choroby w okolicach szyi?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5901
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi