Odgłos w uszach w trakcie ziewania i przełykania śliny

Od kilku miesięcy zmagam się z uporczywym problemem. W kwietniu miałem katar podczas którego powstał objaw. Zawsze gdy przełykam ślinę albo ziewam czuje dźwięk w uszach. Nie wiem jak opisać dźwięk jaki słyszę, to jakby odgłos pstrykania, czy piany. Na początku występowało to tylko w jednym uchu, a potem było już w obu. Jak zatykam uszy i próbuje wypuścić powietrze uszami czuje jakby coś się odrywało, słyszę wtedy odgłos w uszach nieraz jest to głośny pisk, następnie jak przełknę ślinę czuję jak to się cofa z powrotem do środka. Byłem już 3 razy u laryngologa, 3 razy przypisał krople do nosa Fenipos, pronosal i coś jeszcze dawał, jeszcze tabletki, i kazał dmuchać balony (kupiłem zestaw w aptece). Na początku też płukał mi uszy. Nic z tych rzeczy nie pomogło. Może problem tkwi gdzieś głębiej, może trzeba zrobić przeswietlenie ucha. Proszę o pomoc, nie chce żeby to zostało u mnie na zawsze.
W podobnych przypadkach bardzo dobre efekty przynosi terapia w komorze hiperbarycznej. Proszę to zasugerować swojemu laryngologowi.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi