Odgłos w uszach w trakcie ziewania i przełykania śliny

Od kilku miesięcy zmagam się z uporczywym problemem. W kwietniu miałem katar podczas którego powstał objaw. Zawsze gdy przełykam ślinę albo ziewam czuje dźwięk w uszach. Nie wiem jak opisać dźwięk jaki słyszę, to jakby odgłos pstrykania, czy piany. Na początku występowało to tylko w jednym uchu, a potem było już w obu. Jak zatykam uszy i próbuje wypuścić powietrze uszami czuje jakby coś się odrywało, słyszę wtedy odgłos w uszach nieraz jest to głośny pisk, następnie jak przełknę ślinę czuję jak to się cofa z powrotem do środka. Byłem już 3 razy u laryngologa, 3 razy przypisał krople do nosa Fenipos, pronosal i coś jeszcze dawał, jeszcze tabletki, i kazał dmuchać balony (kupiłem zestaw w aptece). Na początku też płukał mi uszy. Nic z tych rzeczy nie pomogło. Może problem tkwi gdzieś głębiej, może trzeba zrobić przeswietlenie ucha. Proszę o pomoc, nie chce żeby to zostało u mnie na zawsze.
W podobnych przypadkach bardzo dobre efekty przynosi terapia w komorze hiperbarycznej. Proszę to zasugerować swojemu laryngologowi.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1872
Pytań zadanych
przez pacjentów
5168
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

68
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi