Nieprawidłowe wyniki rozmazu u 12-latka. Czy jest się czym martwić?

U 12-letniego syna morfologia krwi wyszła w normie, natomiast rozmaz już nie. Ma obniżony poziom neurocytów 1.33 (norma 1.6-6), a ich poziom procentowy też jest poniżej normy - 31.9 (norma 40-60). Niepokoi mnie również poziom % limfocytów który wynosi 55.7 (norma 25-45). Badanie wykonałam profilaktycznie przy okazji badań na tarczycę które zaleciła neurolog. Tarczyca w normie chodź FT3 4.87 (norma 2.56-5). Syn zażywa ostatnio witaminy C i D. Dwa tygodnie temu był lekko przeziębiony - katar. Pytanie - czy mam się czym martwić? Do pediatry nie wybieram się w najbliższym czasie...
Celem dokładnej interpretacji wyników badań proszę skontaktować się z pediatrą lub lekarzem rodzinnym, który podczas konsultacji szczegółowo omówi przyczyny odchyleń od stanu prawidłowego, sposoby postępowania na przyszłość i ewentualnie przepisze niezbędne leki.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1675
Pytań zadanych
przez pacjentów
4841
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi