Nieprawidłowe wyniki rozmazu u 12-latka. Czy jest się czym martwić?

U 12-letniego syna morfologia krwi wyszła w normie, natomiast rozmaz już nie. Ma obniżony poziom neurocytów 1.33 (norma 1.6-6), a ich poziom procentowy też jest poniżej normy - 31.9 (norma 40-60). Niepokoi mnie również poziom % limfocytów który wynosi 55.7 (norma 25-45). Badanie wykonałam profilaktycznie przy okazji badań na tarczycę które zaleciła neurolog. Tarczyca w normie chodź FT3 4.87 (norma 2.56-5). Syn zażywa ostatnio witaminy C i D. Dwa tygodnie temu był lekko przeziębiony - katar. Pytanie - czy mam się czym martwić? Do pediatry nie wybieram się w najbliższym czasie...
Celem dokładnej interpretacji wyników badań proszę skontaktować się z pediatrą lub lekarzem rodzinnym, który podczas konsultacji szczegółowo omówi przyczyny odchyleń od stanu prawidłowego, sposoby postępowania na przyszłość i ewentualnie przepisze niezbędne leki.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2785
Pytań zadanych
przez pacjentów
6956
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi