Nawracające bóle i ucisk w klatce piersiowej - co zbadać w kierunku diagnozy?

Mam 50 lat, jestem szczupły, wysportowany, lubię ruch i sport, bez chorób przewlekłych. Przeszedłem COVID w październiku 2020 r. Od tego czasu regularnie męczą mnie: bóle klatki piersiowej (raczej całej w różnych miejscach) połączone z uciskiem (uczucie kamienia na środku piersi) i lekką dusznością (nieprzyjemne stałe uczucie). Z reguły też są kołatania serca, silne odczuwalne bicie, nie da się o nim zapomnieć. Objawy te są stałe, zupełnie niezależne od wysiłku. Pojawiają się na okres kilku tygodni, potem podobna przerwa i znowu to samo od początku. Badania są dobre dla serca i płuc, szerokie badania krwi prawidłowe, jedynie wychodzi niski puls (ok. 55). Do tego bóle głowy (pewnie napięciowe), ale one były jeszcze dużo wcześniej przed koronawirusem. Czy coś więcej trzeba zbadać w tym kierunku? 

Należy skontaktować się z ośrodkiem zajmującym się diagnostyką i leczeniem zespołów pocovidowych.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ból w klatce piersiowej we Wrocławiu Ból w klatce piersiowej w Warszawie Ból w klatce piersiowej w Katowicach Ból w klatce piersiowej w Bielsku-Białej Koronawirus w Warszawie Kardiolog w Katowicach Kardiolog w Bielsku-Białej Ból w klatce piersiowej w Dąbrowie Górniczej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4533
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12264
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z