Napady paniki i duszności - czy na pewno są ze sobą powiązane?

Od 5 miesięcy mam napady paniki, od ponad miesiąca uczęszczam na psychoterapię. Od 2 tygodni przyjmuje lek przeciwdepresyjny. Niestety od dłuższego czasu mam problem z dusznościami, które w ostatnim czasie się zaostrzyły. Nie mogę normalnie głęboko oddychać i zacząłem się szybciej męczyć. Lekarze, którzy do tej pory mnie widzieli, osłuchiwali i uspokajają, że to prawdopodobnie nerwica, ale duszności towarzysza mi większość czasu, nie tylko podczas ataku (te zdarzają się coraz rzadziej). Dusznościom towarzyszy ścisk w klatce piersiowej oraz uczucie blokady. Od czasu przyjmowania leku przeciwdepresyjnego mam wrażenie, że męczliwość nasiliła się, dotychczas normalnie uprawiałem sport, a teraz mam z tym problem, szybko skacze mi tętno, nawet przy niewielkim wysiłku. Czy możliwe jest przy nerwicy by duszności utrzymywały się przez cały dzień? Badania, które robiłem w ostatnich 3 miesiącach to EKG, echo serca, morfologia oraz tarczyca, RTG klatki - poza za wysokim cholesterolem wszystkie badania wyszły w porządku. Chodzę również do fizjoterapeuty i robię ćwiczenia oddechowe. Zdarza się, że skacze mi ciśnienie, ale często jest też w normie. Naprawdę już nie wiem gdzie szukać przyczyny, czy jest coś jeszcze co mogłoby mi pomóc, czy jest coś co mogło zostać przeoczone? Czy rzeczywiście moje duszności są na tle nerwowym?
Bardziej precyzyjną odpowiedź uzyska Pan od lekarzy prowadzących.
Zalecam pilną konsultację psychiatryczną.
konieczna konsultacja psychiatryczna
zalecam do lekarza prowadzacego
Zalecana konsultacja psychiatryczna.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi