Myśli samobójcze spowodowane tatuażem

Witam, mam poważny problem. 8 lat temu zrobiłem sobie tatuaż, który był nieudany, chciałem go zakryć innym, wyszło jeszcze gorzej. Od tamtego czasu moje życie to koszmar. Nie potrafię wyjść wyluzowany z domu gdzie ludzie zwracają na niego uwagę jest moja zmora. Zrezygnowałem z wszystkiego swoich zainteresowań hobby pracy. Wyjeżdżałem za granicę, gdyż tam się czułem lepiej, ale przez pandemie zostałem w domu rodzinnym mam 30 lat i czuje ze tatuaz zmarnował mi zycie. Cały czas myślę co by było, gdybym go nie miał. Nie potrafię wyjść z domu, żeby się nie stresować i czuć się komfortowo, a jak tu żyć z tym do końca życia? Nikt mnie nie rozumie. A ja, zamiast myśleć o życiu, myślę tylko o tym, że je zmarnowałem i cały czas gapie się na ten paskudny tatuaż i się dobijam całymi dniami, to nie jest życie 😢. Tatuaż jest bardzo wielki na przedramieniu niestety nie da się go usunąć ani zmienić na inny, gdyż jest zabliźniony. Tyle rzeczy chciałbym robić a nie dam rady bo mam blokadę. Gdybym go nie miał moje życie zupełnie inaczej by wyglądało a tak wszyscy mnie mają za nieudacznika któremu nic się nie chce a ja poprostu nie potrafię z tym żyć od kad go mam nie jestem sobą żyje w depresji nerwicy i jest ogólnie tragedia. Co ja mam zrobić? Myślę o samobójstwie od pół roku tylko nawet nie wiem jak to zrobić. Nie potrafię się zabić, a żyć jeszcze bardziej nie umiem. Moje myślenie jest całkiem inne niż przed zrobieniem go. Zawsze się go wstydziłem, zawsze go chowałem przed ludźmi i tak mi życie przeleciało na chowaniu się przed światem. Jestem załamany.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3555
Pytań zadanych
przez pacjentów
8512
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi