Lek w formie granulatu czy tabletek - co lepsze dla mnie i dziecka?

Jestem w 26 tygodniu ciąży. Od prawie 10 lat leczę się na WZJG. Obecnie jestem w remisji. Od około 2 miesięcy przyjmuję Pentasę - granulat - dawka 2 gramy na dobę. Moje pytanie brzmi: czy dla mojego organizmu i organizmu dziecka robi różnicę przyjmowanie tego leku pod postacią nie granulatu, ale w tabletkach? Czy jest to obojętne? Dziękuję za odpowiedź.
Brak jest obecnie wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania mesalazyny u kobiet ciężarnych. Badania na niewielkich grupach kobiet nie wykazały niekorzystnego wpływu na płód. Droga i forma podania leku (tabletki, granulat, czopki doodbytnicze) nie odgrywa znaczenia.
Dzień dobry,
Stosując powyższy lek powinna być Pani pod stałą kontrolą lekarza i zażywać go ściśle według zaleceń lekarskich. Postać recepturowa ma tu drugorzędowe znaczenie, może Pani przyjmować tabletki zamiast granulatu.
Lek o którym Pani piszę należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego
Postać leku nie powinna mieć znaczenia.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi