Lek w formie granulatu czy tabletek - co lepsze dla mnie i dziecka?

Jestem w 26 tygodniu ciąży. Od prawie 10 lat leczę się na WZJG. Obecnie jestem w remisji. Od około 2 miesięcy przyjmuję Pentasę - granulat - dawka 2 gramy na dobę. Moje pytanie brzmi: czy dla mojego organizmu i organizmu dziecka robi różnicę przyjmowanie tego leku pod postacią nie granulatu, ale w tabletkach? Czy jest to obojętne? Dziękuję za odpowiedź.
Brak jest obecnie wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania mesalazyny u kobiet ciężarnych. Badania na niewielkich grupach kobiet nie wykazały niekorzystnego wpływu na płód. Droga i forma podania leku (tabletki, granulat, czopki doodbytnicze) nie odgrywa znaczenia.
Dzień dobry,
Stosując powyższy lek powinna być Pani pod stałą kontrolą lekarza i zażywać go ściśle według zaleceń lekarskich. Postać recepturowa ma tu drugorzędowe znaczenie, może Pani przyjmować tabletki zamiast granulatu.
Lek o którym Pani piszę należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego
Postać leku nie powinna mieć znaczenia.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1872
Pytań zadanych
przez pacjentów
5169
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

68
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi