Jakie badania wykonać, jeżeli w kale pojawia się śluz?

Mam problem ze śluzem w kale. Nie wiem jaka może być jego przyczyna - pojawia się w dość dużych ilościach, ale nie przy każdym wypróżnianiu, szczególnie przy zaparciu. Zastanawiam się czy to może być niewyleczona infekcja intymna, ale nie mam żadnych innych objawów np. upławów, zapachu. Zastanawiam się również nad nietolerancją laktozy, ale nie wiem czy to może być jej objawem? Jakie powinnam wykonać badania?

Śluz w stolcu może się pojawiać przy zaburzeniach charakteru i rytmu wypróżnień (zaparcia, biegunki), może współwystępować w zespole jelita drażliwego, w schorzeniach odbytu (np. żylakach odbytu), u kobiet należy również wykluczyć nieprawidłowości w obrębie narz.płc. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, który w oparciu o zebrany z Panią wywiad medyczny i badanie fizykalne ukierunkuje diagnostykę.
kolonoskopia, krew utajona, kalprotektyna w kale, badanie kału w kierunku pasożytów
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Gdańsku Alergolog w Warszawie Alergolog w Dąbrowie Górniczej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3917
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10061
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi