Jakie badania można wykonać w celu zdiagnozowania ciągłego drapania z jednej strony gardła?

Od około 2 lat czuję ciągle drapanie/uczucie stanu zapalnego z prawej strony gardła/szyi zaczynające się w górnej połowie i promieniujące w dół. Często mam wrażenie jakby dochodziło aż do prawego oskrzela, miałem robione badania usg szyi (prawidłowe), rtg klatki piersiowej (prawidłowe), fiberoskopia (skrzywienie lewej przegrody nosowej, przewlekłe zapalnie błony śluzowej gardła), gastroskopia, w której nic nie wspomniano o przełyku. Zwieracz dolny się domyka prawidłowo, leczę refluks, ale to nie pomaga. Gdyby było to spowodowane zapaleniem błony śluzowej gardła, czy nie bolałoby ono całe, a nie tylko z prawej strony? Dodam, że z lewej strony jest wszystko ok z płucem, gardłem i przełykiem, nie czuję tam żadnego bólu czy pieczenia ani żadnych innych objawów refluksu. Czy refluks może dawać objawy tylko po jednej stronie gardła, bez zgagi i innych objawów? Czy przegroda nosowa może wpływać tylko na prawą stronę gardła? Proszę o poradę jakie badanie jeszcze zrobić, żebym w końcu wiedział czemu ciągle drapie mnie prawa strona.

Wskazana konsultacja neurologiczna, kontrola laryngologiczna (z oceną krtani), okresowa kontrola morfologii.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3446
Pytań zadanych
przez pacjentów
8299
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi