Jakie badania można wykonać w celu zdiagnozowania ciągłego drapania z jednej strony gardła?

Od około 2 lat czuję ciągle drapanie/uczucie stanu zapalnego z prawej strony gardła/szyi zaczynające się w górnej połowie i promieniujące w dół. Często mam wrażenie jakby dochodziło aż do prawego oskrzela, miałem robione badania usg szyi (prawidłowe), rtg klatki piersiowej (prawidłowe), fiberoskopia (skrzywienie lewej przegrody nosowej, przewlekłe zapalnie błony śluzowej gardła), gastroskopia, w której nic nie wspomniano o przełyku. Zwieracz dolny się domyka prawidłowo, leczę refluks, ale to nie pomaga. Gdyby było to spowodowane zapaleniem błony śluzowej gardła, czy nie bolałoby ono całe, a nie tylko z prawej strony? Dodam, że z lewej strony jest wszystko ok z płucem, gardłem i przełykiem, nie czuję tam żadnego bólu czy pieczenia ani żadnych innych objawów refluksu. Czy refluks może dawać objawy tylko po jednej stronie gardła, bez zgagi i innych objawów? Czy przegroda nosowa może wpływać tylko na prawą stronę gardła? Proszę o poradę jakie badanie jeszcze zrobić, żebym w końcu wiedział czemu ciągle drapie mnie prawa strona.

Wskazana konsultacja neurologiczna, kontrola laryngologiczna (z oceną krtani), okresowa kontrola morfologii.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Laryngolog we Wrocławiu Laryngolog w Gliwicach Laryngolog w Dąbrowie Górniczej Laryngolog w Katowicach Laryngolog w Częstochowie Laryngolog w Warszawie Laryngolog w Krakowie Laryngolog w Bielsku-Białej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4034
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10763
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi