Jak przygotować 9 letnie dziecko do badania głowy

Jak przygotować 9 letnie dziecko do badania głowy rezonansem magnetycznym (bez narkozy)? Czy można zrezygnować z kontrastu? Czy rodzic może być obecny przy badaniu? Na co zwrócić uwagę?
Badanie RMI w uwagi na swoją specyfikę uniemożliwia obecność osób trzecich. (są rezonanse niskopolowe ale to do badania kończyn a nie głowy). W kwestii kontrastu to zależy czego poszukujemy ale w przypadku głowy kontrast jest konieczny. Przed badaniem ważne jest by posiadać aktualny poziom kreatyniny, pościągać wszelkie metalowe rzeczy, pozostać na czczo.
Dziecko musi zostać przez prawie 30 minut w bezruchu, jeżeli nie jest to możiwe to badanie bez narkozy niestety będzie bezwartościowe. O podaniu kontrastu decyduje lekarz, takie badanie jest znacznie dokładniejsze.
O tym czy badanie będzie z kontrastem czy nie decyduje lekarz kierujący na badanie. W przypadku badania z kontrastem niezbędny jest aktualny wynik badania na poziom kreatyniny w surowicy krwi. Obecność opiekuna podczas badania jest niemożliwa.
W związku z koniecznością pozostania dziecka przez prawie 30 minut w bezruchu, narkoza jest bardzo zalecana. Inaczej wynik będzie niediagnostyczny i cały wysiłek pójdzie w błoto. Co do obecności rodzica przy badaniu to już zależy od regulaminu placówki.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi