Jak przygotować 9 letnie dziecko do badania głowy

Jak przygotować 9 letnie dziecko do badania głowy rezonansem magnetycznym (bez narkozy)? Czy można zrezygnować z kontrastu? Czy rodzic może być obecny przy badaniu? Na co zwrócić uwagę?
Badanie RMI w uwagi na swoją specyfikę uniemożliwia obecność osób trzecich. (są rezonanse niskopolowe ale to do badania kończyn a nie głowy). W kwestii kontrastu to zależy czego poszukujemy ale w przypadku głowy kontrast jest konieczny. Przed badaniem ważne jest by posiadać aktualny poziom kreatyniny, pościągać wszelkie metalowe rzeczy, pozostać na czczo.
Dziecko musi zostać przez prawie 30 minut w bezruchu, jeżeli nie jest to możiwe to badanie bez narkozy niestety będzie bezwartościowe. O podaniu kontrastu decyduje lekarz, takie badanie jest znacznie dokładniejsze.
O tym czy badanie będzie z kontrastem czy nie decyduje lekarz kierujący na badanie. W przypadku badania z kontrastem niezbędny jest aktualny wynik badania na poziom kreatyniny w surowicy krwi. Obecność opiekuna podczas badania jest niemożliwa.
W związku z koniecznością pozostania dziecka przez prawie 30 minut w bezruchu, narkoza jest bardzo zalecana. Inaczej wynik będzie niediagnostyczny i cały wysiłek pójdzie w błoto. Co do obecności rodzica przy badaniu to już zależy od regulaminu placówki.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi