Jak poradzić sobie ze stanem derealizacji?

Od kilku lat męczą mnie następujące objawy: - potworne uczucie pustki w głowie, jakby braku myśli; - brak obrazów, wyobrażeń w głowie; - uczucie ogłupienia, utraty inteligencji; - brak możliwości wydobycia z głowy jakiś wiadomości, wiedzy, wspomnień; - problemy z rozmową z innymi, wrażenie jakby słowa nie docierały do mnie; - problemy z pamięcią i koncentracją, czytam i nie wiem co czytam; - widzenie oddalone, dwuwymiarowe, płaskie, jakby ktoś moje widzenie przestrzenne, 3D, zamienił na 2D; - odcięcie od emocji; - zobojętnienie na to co dzieje się w moim życiu. Z informacji znalezionych w internecie domyślam się, iż może to być mechanizm obronny psychiki - derealizacja. Jak wyjść z tego stanu?
Zalecana konsultacja psychiatryczna.
prosze zgłosic sie do psychiatry
proszę się zgłosić do psychiatry
Trzeba zgłosić się do psychiatry .
Należy zgłosić się do psychiatry.
Należy zgłosić się do psychiatry.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi