Jak poradzić sobie ze stanem derealizacji?

Od kilku lat męczą mnie następujące objawy: - potworne uczucie pustki w głowie, jakby braku myśli; - brak obrazów, wyobrażeń w głowie; - uczucie ogłupienia, utraty inteligencji; - brak możliwości wydobycia z głowy jakiś wiadomości, wiedzy, wspomnień; - problemy z rozmową z innymi, wrażenie jakby słowa nie docierały do mnie; - problemy z pamięcią i koncentracją, czytam i nie wiem co czytam; - widzenie oddalone, dwuwymiarowe, płaskie, jakby ktoś moje widzenie przestrzenne, 3D, zamienił na 2D; - odcięcie od emocji; - zobojętnienie na to co dzieje się w moim życiu. Z informacji znalezionych w internecie domyślam się, iż może to być mechanizm obronny psychiki - derealizacja. Jak wyjść z tego stanu?
Zalecana konsultacja psychiatryczna.
prosze zgłosic sie do psychiatry
proszę się zgłosić do psychiatry
Trzeba zgłosić się do psychiatry .
Należy zgłosić się do psychiatry.
Należy zgłosić się do psychiatry.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1967
Pytań zadanych
przez pacjentów
5246
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

69
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi