Jak interpretować wyniki morfologii krwi u córki?

Witam, proszę o interpretacje morfologi córki w wieku 7lat. Parametry, które nie mieściły się w normie to: Neutrofile 1,15 x10^3/uL Neutrofile 23,1 % Limfocyty 66,1 % Erytrocyty 5,29 x10^6/uL MCV 71,8 fl RDW-SD 34,7 fl Będę wdzięczna za odpowiedź.

Interpretacja wyniku nie może obejmować tylko części parametrów, ocenia się całość morfologii. Dodatkowo - interpretuje się ją w kontekście obrazu klinicznego (ewentualnych dolegliwości, które były wskazaniem do jej wykonania, odchylenia w badaniu fizykalnym, wyniki innych badań dodatkowych itp.). Warto więc wyniki omówić z lekarzem pediatrą ( który je zlecił bądź który będzie miał możliwość oceny pełnych wyników i będzie miał możliwość zbadania córki).
Wynik badania powinien interpretować lekarz, który go zlecił w oparciu o ewentualne objawy i dolegliwości, które skłoniły do wykonania badania. Ponadto badanie morfologii krwi należy interpretować w całości, a nie jedynie pojedyncze jego parametry.
Do interpretacji wyników morfologii krwi niezbędna jest znajomość wszystkich parametrów, a nie tylko wybiórczo przez wskazanych.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Pediatra w Warszawie Pediatra w Dąbrowie Górniczej Pediatra w Katowicach Pediatra w Bielsku-Białej Pediatra we Wrocławiu Pediatra w Poznaniu Pediatra w Krakowie Pediatra w Białymstoku

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3892
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi