Jak interpretować wyniki badania krzywej cukrowej?

Jestem w 25tc robilam badanie krzywą cukrową. Mam takie wyniki. Na czczo 92, po 1h 157,3, po 2h 109,5. Czy to sa dobre wyniki?

Ocena krzywej cukrowej w ciąży poza analizą samego wyniku powinna uwzględniać też Pani ewentualne dolegliwości i objawy. Z wynikiem badania należy zgłosić się do lekarza prowadzącego ciążę, który oceni wynik w sposób kompleksowy.
Wyniki oceniamy całościowo, łącznie ze stanem pacjenta i pozostałymi badania - zapraszam na konsultacje/interpretację wyników badań - lekarz specjalista medycyny rodzinnej Jakub Woźniak
Interpretacja wyniku, poza oceną samych parametrów, musi obejmować całość obrazu klinicznego pacjenta, wobec czego wynik powinien być przedłożony lekarzowi prowadzącemu ciążę, który uwzględni przy jego interpretacji wszystkie niezbędne elementy.
Zalecana konsultacja lekarska, gdzie lekarz po zebraniu szczegółowego wywiadu i ocenie całości badań laboratoryjnych, a nie jedynie wybranych parametrów postawi diagnozę i wdroży zalecenia.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Krakowie Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Katowicach Ciąża w Warszawie Ciąża w Gliwicach Ciąża w Gdańsku Ciąża w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4568
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12306
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z