Jak długo po przebytej operacji mogę odczuwać bóle operowanego miejsca?

Dokładnie 3 lata temu miałam wypadek i operację stawu ramiennego po złamaniu w 2 miejscach z przemieszczeniem. Na operację czekałam 9 miesięcy przez ciążę, którą straciłam. W tym czasie zrobił się staw rzekomy i przykurcz łokcia, na tamten czas brak zrostu. Bark lewy został zespolony blachą i 10 śrubami. Dopiero po operacji pojawił się zrost. Rehabilitację mam w ramach NFZ, czyli wtedy gdy jest miejsce raz na parę miesięcy. Lekarz nie wystawia skierowań pilnych, ponieważ uważa, że nie da się z tym nic więcej zrobić. Ciągle dokucza mi ból tego barku przy wykonywaniu podstawowych czynności. Większy ból pojawia się przy niesieniu niewielkich zakupów nawet w zdrowej ręce. Mam zalecenie by nie obciążać barku i nie dźwigać, jednak ból, który się pojawia wpływa również na ból biodra oraz ogólnie na bóle nóg, nie pozwola spać. Czy bóle barku po tak dawno przebytej operacji to normalne? Ból jest rwący i ciągnący, czasem powoduje również ból dłoni oraz drętwienie. Od czasu operacji nie miałam zleconych żadnych badań mimo, że wielokrotnie zgłaszałam objawy.

Wskazana jest stała opieka ortopedyczna, zabiegi rehabilitacyjne, w razie potrzeby-badania kontrolne obrazowe, konsultacja neurologiczna, a także zalecana jest konsultacja w Poradni Leczenia Bólu (skierowanie może wystawić np. lekarz rodzinny).
Konieczna pilna konsultacja w Porani Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.
Konieczna pilna konsultacja w Porani Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.
Należy zgłosić się do lekarza ortopedy - w razie potrzeby zapraszam na konsultacje, wytłumaczę dokładnie wytyczne dalszego postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Konieczna pilna konsultacja w Porani Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.


Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Drętwienie w Katowicach Drętwienie w Dąbrowie Górniczej Drętwienie w Bielsku-Białej Neurolog w Bielsku-Białej Drętwienie w Krakowie Neurolog w Katowicach Neurolog w Dąbrowie Górniczej Neurolog w Warszawie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4563
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12305
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z