Jak długo mogę odczuwać skutki COVID-19? Czy powinnam wykonać dodatkowe badania?

31 marca zostałam zdiagnozowana pozytywnie testem w mobilnym punkcie wymazowym na COVID-19. Do 10 kwietnia przebywałam w izolacji, jednak do tej pory nie czuję się dobrze. Mam zaburzenia widzenia, bardzo silne bóle głowy, krótkotrwałe zaniki pamięci, ogólne zmęczenie oraz szybciej się męczę przy wysiłku fizycznym, do tej pory nie mam węchu i smaku. Czy to jest normalne po przebyciu zakażenia i jak długo to może potrwać? Czy powinnam zrobić jakieś badania? Mój lekarz wypisał mi tylko skierowanie do okulisty i na badania ogólne. 

Biorąc pod uwagę przebyte zakażenie i opisywane przez Panią dolegliwości - do rozważenia (o ile nie były wykonane) - kontrolne rtg klatki piersiowej, ekg, pakiet bad.lab. oceniających m.in. czynność tarczycy, nerek, wątroby, układ krzepnięcia, konsultacja neurologiczna.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Katowicach Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Bielsku-Białej Internista w Krakowie Internista w Gliwicach Internista w Warszawie Internista w Częstochowie Internista w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3832
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9276
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+103
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi