Guzek na piersi u 15-latki. Czy to może być rak?

Moja córka ma 15 lat i od ok. 3 miesięcy wyczuwa na prawej piersi w górnej części guzka średniej wielkości. Jest on twardy i wielkości winogrona. Nie ma żadnych dolegliwości typu wyciek z sutka czy bóle piersi (jedynie przed okresem). Ostatnio zauważyła, że ta pierś jest trochę większa od drugiej. Nikt z bliskiej rodziny nie miał raka piersi, jest aktywa i trenuje regularnie, lecz troche mnie to niepokoi. Czy jest duża szansa na to, że to rak? Czy raczej to jakiś zbitek tkanki tłuszczowej?

Niestety lekarze nie są jasnowidzami - aby móc cokolwiek powiedzieć wymagane jest badanie USG piersi.
Zalecam wykonanie USG piersi.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi