Dlaczego osoby zaszczepione chorują?

Co różni osobę zaszczepioną od niezaszczepionej? Dlaczego służba zdrowia twierdzi, że przez osoby niezaszczepione mamy tyle zakażeń, a przecież szczepionka nie chroni przed zakażeniem?

Różni to, że to głównie osoby niezaszczepione obciążają obecnie szpitalny system ochrony zdrowia. Na oddziałach intensywnej terapii i innych oddziałach szpitalnych głównie leżą osoby niezaszczepione. Osoby zaszczepione w zdecydowanej większości przechodzą infekcję w sposób lekki lub umiarkowany i nie wymagają terapii w szpitalach.
Osoby zaszczepione najczęściej nie chorują, a w przypadku zachorowania przechodzą infekcję w sposób łagodny - bez konieczności hospitalizacji i małym ryzykiem zgonu.
Osoby zaszczepione mają mniejsze ryzyko infekcji koronawirusem, a przebieg tej infekcji z reguły jest łagodny. Osoby niezaszczepione z kolei chorują częściej, przebieg jest potencjalnie groźniejszy do ciężkiego włącznie co jest przyczyną obciążeń całego systemu opieki zdrowotnej i w efekcie bez należytej pomocy znaleźć się mogą osoby z innymi dolegliwościami niż infekcja koronawirusem.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2500
Pytań zadanych
przez pacjentów
6397
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

77
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi