Dlaczego nie mogę doleczyć opryszczki na twarzy?

Mam ogromny problem z opryszczką na twarzy, która nie schodzi mi od co najmniej 4 miesięcy. Jak tylko zdążę wyleczyć obecną, pojawia się kolejna. Dużo czasu spędzam poza domem i noszę maseczkę - mam wrażenie, że bardzo mi to utrudnia jej doleczenie. Czy mogę coś z tym zrobić, ewentualnie móc zgłosić się do jakiegoś lekarza po zwolnienie z noszenia maseczki przynajmniej na zewnątrz? Plastry i tabletki nie pomagają. Wyglądam tragicznie na spotkaniach z wieczną opryszczką.

Wskazana wizyta u internisty, który po zebraniu szczegółowego wywiadu zleci odpowiednie badania laboratoryjne i u dermatologa.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Opryszczka w Warszawie Opryszczka w Dąbrowie Górniczej Opryszczka w Katowicach Opryszczka w Bielsku-Białej Opryszczka w Krakowie Dermatolog w Warszawie Dermatolog w Katowicach Dermatolog w Dąbrowie Górniczej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3832
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9276
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+103
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi