Dlaczego nie mogę doleczyć opryszczki na twarzy?

Mam ogromny problem z opryszczką na twarzy, która nie schodzi mi od co najmniej 4 miesięcy. Jak tylko zdążę wyleczyć obecną, pojawia się kolejna. Dużo czasu spędzam poza domem i noszę maseczkę - mam wrażenie, że bardzo mi to utrudnia jej doleczenie. Czy mogę coś z tym zrobić, ewentualnie móc zgłosić się do jakiegoś lekarza po zwolnienie z noszenia maseczki przynajmniej na zewnątrz? Plastry i tabletki nie pomagają. Wyglądam tragicznie na spotkaniach z wieczną opryszczką.

Wskazana wizyta u internisty, który po zebraniu szczegółowego wywiadu zleci odpowiednie badania laboratoryjne i u dermatologa.
Proponuję wizytę u dermatologa.
Zalecana konsultacja dermatologiczna.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2413
Pytań zadanych
przez pacjentów
5970
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi