Czy zapalenie trąbki słuchowej nie kwalifikuje się do zwolnienia lekarskiego?

Mam stwierdzone zapalenie trąbki słuchowej. Przez silne kłujące bóle wewnątrz ucha nie mogę spać. Dodatkowo mam mocny, nieustający ból połowy głowy, żuchwy, aż do szyi. Nie dostałam zwolnienia. Dlaczego? Nie mogę się skupić w takim stanie i pracować normalnie, w pracy mogę popełnić błędy, za które potem będę odpowiadać. Czy w takim wypadku jest to normalne, że nie dostałam zwolnienia?
O konieczności lub braku konieczności zwolnienia lekarskiego decyduje indywidualnie każdy lekarz.
O zasadności wystawienia eZLA decyduje lekarz przeprowadzający badanie.
Wystawienie zwolenienia jest decyzją lekarza przeprowadzającego konsultację. Jeśli objawy uniemożliwiają pracę można skonsultować się z innym lekarzem, który po konsultacji mógłby zdecydować o wystawieniu zwolnienia lekarskiego.
lekarz decyduje o zasadności zla

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8531
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi