2023-04-13

Czy zagięta do środka ciała kość ogonowa może utrudnić zajście w ciążę?

Kilka lat temu boleśnie upadłam na schodach na kość ogonową. Ostatnio, na podstawie rezonansu magnetycznego odcinka lędźwiowego kręgosłupa (stwierdzono u mnie dyskopatię) lekarz ortopeda zwrócił uwagę również na to, że moja kość ogonowa prawdopodobnie była złamana, w wyniku czego jest teraz bardzo zagięta "do środka", niemal pod kątem 90 stopni. Zadał pytanie czy planuję ciążę i stwierdził, że mogłoby mnie to już na starcie kwalifikować do cesarskiego cięcia. W internecie trafiłam na różne opinie, nawet na informacje, że złamana i w ten sposób zrośnięta kość ogonowa może utrudniać zajście w ciążę i powodować poronienie (podobno kość może dotykać powiększającą się macicę po zapłodnieniu i powoduje utratę ciąży). Czy zagięta kość ogonowa w kierunku środka tułowia po dawnym złamaniu z przemieszczeniem faktycznie może kwalifikować mnie do cesarskiego cięcia? Czy takie zagięcie kości może w jakiś sposób utrudniać zajście w ciążę lub jej bezpieczne donoszenie? Dodam, że nie odczuwam bólu w trakcie stosunku.

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Gliwicach Ciąża w Katowicach Ortopeda w Gliwicach Ortopeda w Katowicach Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Warszawie Ciąża w Bielsku-Białej Ortopeda w Dąbrowie Górniczej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6298
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16364
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+147
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4