Czy wybroczyny u 4-letniego dziecka powinny zaniepokoić?

Czy okresowo pojawiające się wybroczyny (nie znikają po ucisku) u dziecka w wieku 4 lat to powód do niepokoju? Najczęściej pojawiają się po zabawie (łaskotanie itd.) i znikają po 2-3 dniach. Dziecko jest wesołe, nie choruje, nie narzeka na bóle oraz ma apetyt. Trwa to od około 7 miesięcy. Czy to, że u mnie też czasami występują takie wybroczyny, ma znaczenie?

Wskazana wizyta u pediatry, stacjonarna, najlepiej w okresie występujących zmian na skórze celem ich oceny i zlecenia odpowiednich badań diagnostycznych.
Proszę bezwzględnie zgłosić się na wizytę stacjonarną u pediatry celem oceny opisywanych zmian, zaplanowania ewentualnej diagnostyki i leczenia.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Dermatolog w Warszawie Dermatolog w Dąbrowie Górniczej Dermatolog w Katowicach Dermatolog w Bielsku-Białej Dermatolog w Krakowie Pediatra w Warszawie Dermatolog w Gliwicach Dermatolog w Częstochowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3892
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi