Czy wirus opryszczki może utrzymywać się na powierzchniach?

Mam opryszczkę koło nosa i trochę w nosie. Będąc w sklepie sprzedawczyni dała mi do powąchania ekologiczną pastę do czyszczenia powierzchni. Opryszczkę mam zaklejoną plasterkiem do jej leczenia. Czy używając teraz tej pasty nie rozniosę wirusa opryszczki po czyszczonych powierzchniach? Czy jeśli nosem dotknęłam pudełka to czy wirus opryszczki znajduje się na nim bądź w paście czyszczącej?
Proszę spokojnie używać pasty, nie ma ryzyka rozniesienia zakażenia w tej sytuacji
ryzyko zakażenia jest niewielkie
Proszę wytrzeć pudełko i używać pasty.
Ryzyko jest niewielkie.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi