Czy w ramach e-konsultacji na portalu haloDoctor mogę otrzymać e-zlecenie na wyroby medyczne (sprzęt ileostomijny)?

Dzień dobry, czy w ramach e-konsultacji na portalu haloDoctor mogę otrzymać e-zlecenie na wyroby medyczne (sprzęt ileostomijny) jako osoba z wyłonioną ileostomią? Próba uzyskania tego zlecenia u lekarza POZ, innych lekarzy NFZ oraz prywatnych skończyła się jak do tej pory niepowodzeniem przez cały ostatni tydzień. Albo rejestracja na dany dzień jest już zamknięta, albo lekarz nie zapoznał się dotychczas z systemem wystawiania e-zleceń, albo otrzymuję informację, iż w ramach mojego abonamentu prywatnego lekarze nie mogą wystawiać takich dokumentów (mimo, iż nie jest to zgodne ze stanem prawnym w tej kwestii). Jestem osobą ubezpieczoną w NFZ, więc jak najbardziej przysługuje mi refundacja takiego sprzętu, który jest mi niezbędny do życia, a zlecenia na niego mogą wystawiać nie tylko lekarze wielu specjalności, ale także pielęgniarki, położne, a nawet felczerzy. Jednak zanim umówię płatną e-wizytę w tym celu, pragnę uzyskać zapewnienie, że również i tutaj nie spotkam się z odmową.
Oczywiście istnieje taka możliwość w trakcie konsultacji. Potrzebna bedzie dokumentacja w postaci np. wypisu ze szpitala po operacji.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1743
Pytań zadanych
przez pacjentów
5081
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi