Czy w ramach e-konsultacji na portalu haloDoctor mogę otrzymać e-zlecenie na wyroby medyczne (sprzęt ileostomijny)?

Dzień dobry, czy w ramach e-konsultacji na portalu haloDoctor mogę otrzymać e-zlecenie na wyroby medyczne (sprzęt ileostomijny) jako osoba z wyłonioną ileostomią? Próba uzyskania tego zlecenia u lekarza POZ, innych lekarzy NFZ oraz prywatnych skończyła się jak do tej pory niepowodzeniem przez cały ostatni tydzień. Albo rejestracja na dany dzień jest już zamknięta, albo lekarz nie zapoznał się dotychczas z systemem wystawiania e-zleceń, albo otrzymuję informację, iż w ramach mojego abonamentu prywatnego lekarze nie mogą wystawiać takich dokumentów (mimo, iż nie jest to zgodne ze stanem prawnym w tej kwestii). Jestem osobą ubezpieczoną w NFZ, więc jak najbardziej przysługuje mi refundacja takiego sprzętu, który jest mi niezbędny do życia, a zlecenia na niego mogą wystawiać nie tylko lekarze wielu specjalności, ale także pielęgniarki, położne, a nawet felczerzy. Jednak zanim umówię płatną e-wizytę w tym celu, pragnę uzyskać zapewnienie, że również i tutaj nie spotkam się z odmową.
Oczywiście istnieje taka możliwość w trakcie konsultacji. Potrzebna bedzie dokumentacja w postaci np. wypisu ze szpitala po operacji.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2785
Pytań zadanych
przez pacjentów
6956
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi