Czy torbiel przy żyle pod kolanem powinna być niezwłocznie usunięta?

Jakieś pół roku temu byłem u swojego lekarza rodzinnego z pomiarem ciśnienia. Mam 42 lata i nadciśnienie 200/120. Dostałem tabletki na zbicie i nawet pomogło. Po jakimś czasie zaczęły boleć mnie żyły na dłoniach, zgięciach rąk i nóg. Umówiłem się na kolejną wizytę i lekarz rodzinny stwierdził, że to nie możliwe bo "żyły nie bolą". W dniu wizyty bolała mnie żyła pod prawym kolanem, ale stwierdził, że to cysta (torbiel) i dał skierowanie do specjalisty. Wizytę mam umówioną dopiero pod koniec października. Czy można spokojnie czekać z czymś takim?

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Bielsku-Białej Internista w Katowicach Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Krakowie Chirurg w Katowicach Chirurg w Dąbrowie Górniczej Chirurg w Bielsku-Białej Internista w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5028
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
13861
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+120
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z