Czy torbiel przy żyle pod kolanem powinna być niezwłocznie usunięta?

Jakieś pół roku temu byłem u swojego lekarza rodzinnego z pomiarem ciśnienia. Mam 42 lata i nadciśnienie 200/120. Dostałem tabletki na zbicie i nawet pomogło. Po jakimś czasie zaczęły boleć mnie żyły na dłoniach, zgięciach rąk i nóg. Umówiłem się na kolejną wizytę i lekarz rodzinny stwierdził, że to nie możliwe bo "żyły nie bolą". W dniu wizyty bolała mnie żyła pod prawym kolanem, ale stwierdził, że to cysta (torbiel) i dał skierowanie do specjalisty. Wizytę mam umówioną dopiero pod koniec października. Czy można spokojnie czekać z czymś takim?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3566
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi