Czy to początki zaburzeń lękowych lub depresji?

Od dłuższego czasu mam problem ze strasznie mocnym stresem. Kiedy jest bliżej ważnych egzaminów czy innych sytuacji - potrafią mi się trząść ręce na tyle, że nie jestem w stanie nic zrobić, a słowa wypływają w niezrozumiałym toku. Dodatkowo mam potrzebę wiecznego przepraszania za wszystkie najmniejsze błędy chociaż nie były z mojej winy. Nie potrafię sypiać i wiecznie chodzę bez energii, wszystkie rzeczy, które sprawiały mi radość - teraz już jej nie sprawiają, a raczej jeszcze bardziej irytują. Tak samo spada samoocena i postrzeganie własnej wartości - poczucie jakbym była nikim. Czy to początki jakiejś depresji/zaburzeń lękowych i należy udać się do psychiatry?

Proponuję jako pierwszą, wizytę u psychologa.
Zalecam konsultację u lekarza psychiatry ewentualnie u psychologa.
Dobrym rozwiązaniem będzie konsultacja z psychologiem lub psychiatrą.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Zaburzenia lękowe w Warszawie Depresja w Bielsku-Białej Depresja w Krakowie Zaburzenia lękowe w Bielsku-Białej Zaburzenia lękowe w Krakowie Depresja w Katowicach Zaburzenia lękowe w Katowicach Depresja w Częstochowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4034
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10763
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi