Czy to początki zaburzeń lękowych lub depresji?

Od dłuższego czasu mam problem ze strasznie mocnym stresem. Kiedy jest bliżej ważnych egzaminów czy innych sytuacji - potrafią mi się trząść ręce na tyle, że nie jestem w stanie nic zrobić, a słowa wypływają w niezrozumiałym toku. Dodatkowo mam potrzebę wiecznego przepraszania za wszystkie najmniejsze błędy chociaż nie były z mojej winy. Nie potrafię sypiać i wiecznie chodzę bez energii, wszystkie rzeczy, które sprawiały mi radość - teraz już jej nie sprawiają, a raczej jeszcze bardziej irytują. Tak samo spada samoocena i postrzeganie własnej wartości - poczucie jakbym była nikim. Czy to początki jakiejś depresji/zaburzeń lękowych i należy udać się do psychiatry?

Zalecana konsultacja psychiatryczna.
Myślę ze powinna Pani umówić się z lekarzem psychiatrą.
Proponuję jako pierwszą, wizytę u psychologa.
Zalecam konsultację u lekarza psychiatry ewentualnie u psychologa.
Dobrym rozwiązaniem będzie konsultacja z psychologiem lub psychiatrą.
Proszę zgłosić się do psychiatry

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi