2024-01-24

Czy to normalne przy cewniku?

W poniedziałek 22.01 miałam założony cewnik, teraz odczuwam silny ból i pieczenie. W dodatku boli mnie cały brzuch i mam krwiomocz. 

Zdecydowanie nie jest to normalne. Powinna się Pani udać do punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.
Dzień dobry,

Objawy, które Pani opisuje, takie jak silny ból i pieczenie przy oddawaniu moczu, ból brzucha oraz krwiomocz, mogą wskazywać na infekcję dróg moczowych lub inne powikłania związane z założeniem cewnika. Jest to stan, który wymaga natychmiastowej konsultacji medycznej.

Infekcje dróg moczowych po założeniu cewnika nie są rzadkością i mogą wymagać szybkiego leczenia antybiotykami, aby zapobiec poważniejszym komplikacjom. Krwiomocz (obecność krwi w moczu) również jest objawem, który należy niezwłocznie skonsultować z lekarzem, ponieważ może wskazywać na infekcję, uraz dróg moczowych lub inne poważne problemy.

Proszę jak najszybciej skonsultować się z lekarzem, który może przeprowadzić odpowiednie badania, takie jak badanie moczu, badania krwi, a być może również badanie obrazowe, jak USG dróg moczowych, aby ocenić przyczynę objawów i zalecić odpowiednie leczenie.

W międzyczasie, do momentu konsultacji z lekarzem, ważne jest, aby pić dużo płynów, co może pomóc w wypłukiwaniu dróg moczowych.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Lekarz rodzinny w Warszawie Lekarz rodzinny w Gliwicach Lekarz rodzinny w Dąbrowie Górniczej Lekarz rodzinny w Katowicach Lekarz rodzinny w Bielsku-Białej Lekarz rodzinny we Wrocławiu Lekarz rodzinny w Opolu Lekarz rodzinny w Gdańsku

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6000
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15723
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4