2023-10-31

Czy to normalne, czy muszę udać się do lekarza?

W maju tego roku miałem złamanie kości strzałkowej, bez przemieszczenia po upadku wiec był też duży obrzęk. Na początku czerwca z rentgena wynikało ze kość zrosła się. Obrzęk ustępował, ale powoli. Dziś mamy początek listopada i nadal noga jest trochę spuchnięta  (jakbym miał tam jakiś płyn). Miałem usg w czerwcu wyszło ze nie jest to osoczak, ale lekarze nie chcieli rozciąć mi tego. Obrzęk jest do dziś nie wielki, ale jest, poza tym noga w tym miejscu wygląda, jakby była lekko sina. Normalnie w niczym to nie przeszkadza, ale teraz zacząłem biegać i czuje w nodze dyskomfort. 

Złamania w obrębie kości kończyn dolnych zazwyczaj wiążą się z dłużej lub krócej utrzymującym się obrzękiem nawet po uzyskaniu pełnego zrostu kostnego. Związane jest to z unieruchomieniem sąsiednich stawów przez co nie ma możliwości utrzymania dotychczasowej wydolności pompy mięśniowej. Po unieruchomieniu zaburzony jest balans mięśniowy stąd też najprawdopodobniej dolegliwości bólowe w czasie dużych obciążeń jakimi jest m.in. bieganie. Wyrównanie teho balansu naatąpi z czasem jednak jeśli zależy nam na szybszym powrocie do dotychczasowj sprawności należy udać się do fizjoterapeuty.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ortopeda we Wrocławiu Ortopeda w Dąbrowie Górniczej Ortopeda w Katowicach Ortopeda w Gliwicach Ortopeda w Bielsku-Białej Ortopeda w Częstochowie Ortopeda w Warszawie Ortopeda w Opolu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6000
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15723
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4