Czy to jest depresja?

Moja babcia po stracie najstarszego syna straciła chęć do życia. Wujek zmarł około 10 lat temu. U babci zdiagnozowano chorobę Parkinsona. Na początku było to tylko drżenie rąk i całego ciała, ale leki pomagały. Jednak od pewnego czasu jest źle. Na chwilę obecną mój tata musi jej pilnować, żeby przyjmowała leki i co najważniejsze, żeby w ciągu dnia coś zjadła. Odnosimy wrażenie, że jej już na niczym nie zależy i wygląda to tak, jakby czekała na koniec. Nic jej nie cieszy, jest apatyczna i nie chce skorzystać z pomocy, bo "nic jej nie jest". Czy to depresja? Czy jest szansa, żeby "postawić" ją na nogi? Wyniki wszystkie ma super, ale psychicznie to wrak człowieka.

Pacjenci z chorobą Parkinsona mogą (nawet częściej w porównaniu z osobami zdrowymi) cierpieć na depresję. Występowanie opisanych objawów warto zgłosić neurologowi prowadzącemu leczenie, ale też skorzystać z pomocy psychologa (na przykład w formie online).
Zalecana konsultacja psychiatryczna.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1822
Pytań zadanych
przez pacjentów
5082
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi