Czy strach przed wyjściem z domu może być objawem nerwicy?

Od dłuższego czasu boję się wychodzić sama z domu, ciągle czuję niepokój, że coś złego się stanie. Miałam kilka razy dziwne ataki jakby było mi słabo, miałam przyspieszony oddech i wrażenie, że zaraz zemdleję. Często też mam bóle brzucha i kuje mnie w piersi, wszystko mnie denerwuje. Czasem latają mi ręce i nic mnie nie cieszy. Czy to może być nerwica?

Wskazana konsultacja specjalistyczna - psychiatra/psycholog.
Nerwica to szerokie pojęcie, proszę rozważyć wizytę celem omówienia szczegółów
zalecam wizytę stacjonarną u psychiatry i psychologa
Niezbędna będzie wizyta u lekarza psychiatry oraz psychologa.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2818
Pytań zadanych
przez pacjentów
7018
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi