Czy ślady po stawianiu baniek u dziecka znikną same po jakimś czasie?

Dziecko (12 lat) miesiąc temu miało postawione bańki (z pompką). Miał bordowe ślady po tym zabiegu. Problem jest taki, że ślady zbladły, ale pozostają do dziś. Co zrobić, aby się ich pozbyć i czy może to mieć jakieś konsekwencje? Czy takie ślady mogą po prostu same zniknąć?

Ślady powinny już zniknąć, proszę się udać do lekarza rodzinnego.
Wskazana kontrolna wizyta u lekarza rodzinnego/pediatry.
Ślady powinny już zniknąć, proszę się udać do lekarza rodzinnego.
Wskazana wizyta stacjonarna i pediatry, w celu obejrzenia tych zmian.
Zapraszam na konsultacje online - najlepiej ze zdjęciem zmian - w razie potrzeby wytłumaczę dokładnie wytyczne dalszego postępowania lub przepiszemy leki na przebarwienia skórne - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Ślady powinny już zniknąć, proszę się udać do lekarza rodzinnego.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Dermatolog w Katowicach Dermatolog w Dąbrowie Górniczej Dermatolog w Bielsku-Białej Dermatolog w Krakowie Dermatolog w Warszawie Pediatra w Warszawie Pediatra w Dąbrowie Górniczej Dermatolog w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4563
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12305
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z