Czy powodem gorączki może być silny stres?

Mam 26 lat. Dzisiaj miałam mieć egzamin na prawo jazdy. Ze względu na pandemię przed egzaminem mierzona jest temperatura. Nie zostałam dopuszczona do egzaminu, ponieważ termometr wskazał wyniki 38,6 a później 38,2. Cały czas czuję się dobrze. Jak tylko wróciłam do domu zmierzyłam sobie gorączkę i termometr pokazuje 34,6. Przez cały dzień mierzyłam gorączkę, ale temperatura nie przekroczyła 35. Ostatnio jak podchodziłam do egzaminu to mierzono mi temperaturę 4 razy, bo termometr pokazywał temperaturę 33. Przed egzaminem zawsze mocno się stresuję. Czy powodem gorączki może być silny stres? Mam stwierdzoną nerwicę lękową. Kiedy się mocno stresuję to mam wtedy wysokie ciśnienie krwi dochodzące do 160. Pierwszy raz jednak trafiła się gorączka. Zazwyczaj kiedy się mocno stresuję to jestem osłabiona. Czy to może być efekt stresu? Czy to się leczy?
Podwyższona temperatura ciała może być skutkiem stresu. Osłabienie po silnym stresie również jest reakcją normalną. Jeśli stres utrudnia Pani codzienną egzystencję konieczna jest konsultacja psychiatryczna i objęcie stałym leczeniem.
Stres może być przyczyną opisywanych objawów, kiedy staje się to tak dokuczliwe, należy poradzić się lekarza rodzinnego/psychologa.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi