2021-12-30

Czy powinnam iść do innego psychiatry jeżeli obecny ignoruje moje objawy?

Mam 20 lat i dzisiaj miałam moją pierwszą wizytę u psychiatry w sprawie leków na ADHD. Chodziłam już kilka miesięcy na terapię do psychologa, która zauważyła u mnie objawy ADHD. Test Diva potwierdził te podejrzenia, wyszło mi że mam ADD z zaburzeniami lękowymi. Na jednej z wizyt spytałam czy będę musiała brać leki na co moja psycholog odpowiedziała, że można spróbować je wprowadzić ponieważ mam teraz dość stresujący okres i poleciła mi zapisać się do psychiatry. Niestety moja dzisiejsza wizyta nie wyglądała zbyt ciekawie. Kiedy powiedziałam dlaczego przyszłam i jaka jest sytuacja Pani stwierdziła, że nie może mi takich leków przepisać, ponieważ nie miałam stwierdzonego ADHD w dzieciństwie, a po dokładną diagnozę i leki powinnam się udać do psychiatry dziecięcego. Pytała mnie o podstawowe rzeczy typu szkoła, sytuacja w rodzinie itd. Powiedziałam jej, że miałam problem w dzieciństwie z nauką ponieważ potrzebowałam więcej czasu wporównaniu do rówieśników. No i że mam napięte relacje z ojcem. Na co powiedziała że moje lęki zapewne wynikają z ciężkiej relacji z ojcem. A kiedy wspominałam cokolwiek o ADHD, ignorowała to. Ostatecznie chciała mi wypisać receptę na leki przeciwdepresyjne i lęki na co się nie zgodziłam. Skończyło się tak, że Pani była oburzona moim nastawieniem i tym, że nie chciałam proponowanych przez nią leków, ale oddała mi pieniądze za wizytę. Jestem w tej chwili trochę skołowana tą całą sytuacją. Czy mam iść do innego psychiatry?

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Psychiatra we Wrocławiu Psycholog w Opolu Psycholog we Wrocławiu Zaburzenia lękowe w Opolu Zaburzenia lękowe we Wrocławiu Zaburzenia lękowe w Rzeszowie Psychiatra w Poznaniu Psychiatra w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5979
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15664
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+140
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4