Czy powinnam iść do innego psychiatry jeżeli obecny ignoruje moje objawy?

Mam 20 lat i dzisiaj miałam moją pierwszą wizytę u psychiatry w sprawie leków na ADHD. Chodziłam już kilka miesięcy na terapię do psychologa, która zauważyła u mnie objawy ADHD. Test Diva potwierdził te podejrzenia, wyszło mi że mam ADD z zaburzeniami lękowymi. Na jednej z wizyt spytałam czy będę musiała brać leki na co moja psycholog odpowiedziała, że można spróbować je wprowadzić ponieważ mam teraz dość stresujący okres i poleciła mi zapisać się do psychiatry. Niestety moja dzisiejsza wizyta nie wyglądała zbyt ciekawie. Kiedy powiedziałam dlaczego przyszłam i jaka jest sytuacja Pani stwierdziła, że nie może mi takich leków przepisać, ponieważ nie miałam stwierdzonego ADHD w dzieciństwie, a po dokładną diagnozę i leki powinnam się udać do psychiatry dziecięcego. Pytała mnie o podstawowe rzeczy typu szkoła, sytuacja w rodzinie itd. Powiedziałam jej, że miałam problem w dzieciństwie z nauką ponieważ potrzebowałam więcej czasu wporównaniu do rówieśników. No i że mam napięte relacje z ojcem. Na co powiedziała że moje lęki zapewne wynikają z ciężkiej relacji z ojcem. A kiedy wspominałam cokolwiek o ADHD, ignorowała to. Ostatecznie chciała mi wypisać receptę na leki przeciwdepresyjne i lęki na co się nie zgodziłam. Skończyło się tak, że Pani była oburzona moim nastawieniem i tym, że nie chciałam proponowanych przez nią leków, ale oddała mi pieniądze za wizytę. Jestem w tej chwili trochę skołowana tą całą sytuacją. Czy mam iść do innego psychiatry?

Zalecam ponowną konsultację z lekarzem psychiatrą.
wskazana jest ponowna konsultacja z lekarzem psychiatrą
Zalecana ponowna konsultacja psychiatryczna.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi