2024-02-21

Czy powinienem udać się na SOR, żeby mi zrobili prześwietlenie etc., czy jednak normalnie się zapisać do POZ i skierowanie do ortopedy?

Ostatnio uderzyłem pięścią z nerwów w drzwi. Kostka palca środkowego początkowo mi lekko spuchła 6 dni temu i pobolewała, jak ruszałem palcem, ale nie zawsze. Opuchlizna zeszła z 3-4 dni temu i obecnie jedynie pobolewa lekko, jak kostką nacisnę na coś zwłaszcza od górnej strony dłoni. Między powierzchnią kostki środkowego palca a kostką palca serdecznego jest jakby stwardnienie, choć sądzę, że to po prostu ścięgno, które być może jest uszkodzone i nie wyleczyło się jeszcze. Palcem mogę poruszać, ba, używam go notorycznie gdy teraz piszę tą wiadomość. Czuję niemniej jednak specyficzne uczucie w kostce środkowego palca. Jako że system w Polsce zdrowotny jest dla mnie zawsze mylący, stąd zapytanie.

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ortopeda w Katowicach Ortopeda w Gliwicach Ortopeda w Bielsku-Białej Ortopeda we Wrocławiu Ortopeda w Dąbrowie Górniczej Ortopeda w Częstochowie Ortopeda w Warszawie Ortopeda w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6201
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16226
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+143
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4