Czy po szczepieniu AstraZeneca mogę zachorować?

Czy po szczepieniu AstraZeneca mogę zachorować na Covid-19? Producent w ulotce pisze, że jest tam "nie mniej niż 2,5 x 10'8 jednostek zakaźnych (ang. infectious units, Inf.U) * Wytwarzany w genetycznie zmodyfikowanych, ludzkich embrionalnych komórkach nerki (HEK) 293 oraz za pomocą technologii rekombinacji DNA."

Można jak po każdej szczepionce. Linie komórkowe z embrionów były wytworzone kilkadziesiąt lat temu i od tego czasu są pozyskiwane drogą inżynierii genetycznej.
Nie można zachorować od samej szczepionki. Natomiast można zachorować pomimo szczepienia, gdyż żadna szczepionka nie jest skuteczna w 100%.
ryzyko zachorowania zawsze istnieje
Nie można zachorować od szczepienia, ale można zachorować pomimo szczepienia, gdyż żadna szczepionka nie jest skuteczna w 100%.
Można zachorować po każdym rodzaju szczepienia. Sama szczepionka nie wywołuje choroby.
Szczepionka nie zawiera składników mogących wywołać chorobę COVID-19. Jednakże, może Pani po szczepieniu ulec zakażeniu COVID-19, ponieważ szczepionka nie chroni w 100% przed zachorowaniem.
Szczepienie nie chroni w 100% przed zachorowaniem, jednak sama szczepionka nie wywoła choroby.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1117
Pytań zadanych
przez pacjentów
4051
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

59
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi