Czy po szczepieniu AstraZeneca mogę zachorować?

Czy po szczepieniu AstraZeneca mogę zachorować na Covid-19? Producent w ulotce pisze, że jest tam "nie mniej niż 2,5 x 10'8 jednostek zakaźnych (ang. infectious units, Inf.U) * Wytwarzany w genetycznie zmodyfikowanych, ludzkich embrionalnych komórkach nerki (HEK) 293 oraz za pomocą technologii rekombinacji DNA."

Można jak po każdej szczepionce. Linie komórkowe z embrionów były wytworzone kilkadziesiąt lat temu i od tego czasu są pozyskiwane drogą inżynierii genetycznej.
Nie można zachorować od samej szczepionki. Natomiast można zachorować pomimo szczepienia, gdyż żadna szczepionka nie jest skuteczna w 100%.
ryzyko zachorowania zawsze istnieje
Nie można zachorować od szczepienia, ale można zachorować pomimo szczepienia, gdyż żadna szczepionka nie jest skuteczna w 100%.
Można zachorować po każdym rodzaju szczepienia. Sama szczepionka nie wywołuje choroby.
Szczepionka nie zawiera składników mogących wywołać chorobę COVID-19. Jednakże, może Pani po szczepieniu ulec zakażeniu COVID-19, ponieważ szczepionka nie chroni w 100% przed zachorowaniem.
Szczepienie nie chroni w 100% przed zachorowaniem, jednak sama szczepionka nie wywoła choroby.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi