Czy pacjent otrzymuje L4 po konsultacji?

Lekarz wystawia po konsultacji L4, które wysyła do pracodawcy i do ZUS. Czy w czasie konsultacji ja również otrzymam L4 przesłane np. na mojego maila?

IKP czyli Internetowe Konto Pacjenta pozwala na sprawdzenie zwolnienia lekarskiego ostatnio wystawionego, ale i poprzednich L4.
Lekarz wystawia zwolnienie a ZUS (nie lekarz) wysyła je do pracodawcy. Kopię może Pani/Pan także dostać na maila oraz zobaczyć na swoim internetowym koncie pacjenta (niestety często z dużym opóźnieniem).
Zwolnienie może być wysłane na adres e-mail pacjenta, jeśli pacjent o to poprosi.
Jeśli pacjent poprosi to lekarz może wysłać plik PDF ze zwolnieniem
Na prośbę pacjenta zwolnienie lekarskie może być wysłane na adres e-mail pacjenta.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Psychiatra w Warszawie Psychiatra we Wrocławiu Psychiatra w Poznaniu Psychiatra w Dąbrowie Górniczej Psychiatra w Katowicach Psychiatra w Bielsku-Białej Psychiatra w Krakowie Psychiatra w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3893
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10037
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi