Czy niepowiększone pojedyncze węzły chłonne w jamie brzusznej powinny budzić niepokój?

Dzień dobry, czy niepowiekszone pojedyncze węzły chłonne w jamie brzusznej powinny budzić niepokoj? Otrzymałam taki wynik tomografii jamy brzusznej. Jest napisane, ze węzły MOGĄ być odczynowe. Mam podwyższone LDH 221 przy normie 140-220

Do interpretacji wyniku niezbędna jest znajomość całości obrazu klinicznego - dolegliwości z powodu których badanie było zlecane, całość wyniku badania, ewentualne odchylenia w badaniu fizykalnym, wyniki pozostałych wykonanych badań.
Celem dokładnej interpretacji wyników badań niezbędna jest znajomość wszystkich parametrów, a nie tylko wybiórczo wskazanych oraz niezbędny jest wywiad z pacjentem.
Wynik badania TK należy oceniać jako całość, razem z oceną obrazu klinicznego pacjenta, czyli objawami - zapraszam z wynikiem na konsultację - przeprowadzimy dokładniejszy wywiad - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Lekarz rodzinny w Gliwicach Lekarz rodzinny w Warszawie Lekarz rodzinny w Katowicach Lekarz rodzinny w Dąbrowie Górniczej Lekarz rodzinny w Bielsku-Białej Lekarz rodzinny w Częstochowie Lekarz rodzinny w Krakowie Lekarz rodzinny we Wrocławiu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4507
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12249
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z