Czy nerwica lękowa mogła nawrócić w okresie kwarantanny?

Dzień dobry. Kończę okres kwarantanny, czuje się dobrze. Ale dziś na koniec dnia „zamknięcia” poczułam duszności, w nocy się popłakałam. Z dwa lata temu z uwagi na stosowanie mobbingu powstała według lekarza nerwica lękowa. Czy teraz w sytuacji stresowej mogła się odnowić? Nagle się stałam drażliwa, być może to czas przed okresem, PMS, na co dzień bardzo dobrze sobie radzę ze stresem. Dziś w nocy się rozpłakałam jak bóbr. Kiedy się mocniej zdenerwowałam, poczułam duszność. Stresuje się, że pomimo napływu informacji jednak muszę wracać do pracy. Czy aromaterapia, melisa, mi jeszcze pomoże ? Czy muszę zasięgać po inne środki, które spowodują, że mnie trochę „odepną”? Oprócz opisanych sytuacji mam wiele różnych innych problemów związanych z prywatnym życiem, zbliża się „konfliktowa” rozprawa sądowa, etc.
Okres pandemii u wielu pacjentów nasilił występujące wcześniej objawy chorobowe lub spowodował ich nawrót. W tej sytuacji konieczna jest konsultacja u specjalisty, który ustali sposób postępowania i wdroży ewentualne leczenie.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7005
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi