Czy nerwica lękowa mogła nawrócić w okresie kwarantanny?

Dzień dobry. Kończę okres kwarantanny, czuje się dobrze. Ale dziś na koniec dnia „zamknięcia” poczułam duszności, w nocy się popłakałam. Z dwa lata temu z uwagi na stosowanie mobbingu powstała według lekarza nerwica lękowa. Czy teraz w sytuacji stresowej mogła się odnowić? Nagle się stałam drażliwa, być może to czas przed okresem, PMS, na co dzień bardzo dobrze sobie radzę ze stresem. Dziś w nocy się rozpłakałam jak bóbr. Kiedy się mocniej zdenerwowałam, poczułam duszność. Stresuje się, że pomimo napływu informacji jednak muszę wracać do pracy. Czy aromaterapia, melisa, mi jeszcze pomoże ? Czy muszę zasięgać po inne środki, które spowodują, że mnie trochę „odepną”? Oprócz opisanych sytuacji mam wiele różnych innych problemów związanych z prywatnym życiem, zbliża się „konfliktowa” rozprawa sądowa, etc.
Okres pandemii u wielu pacjentów nasilił występujące wcześniej objawy chorobowe lub spowodował ich nawrót. W tej sytuacji konieczna jest konsultacja u specjalisty, który ustali sposób postępowania i wdroży ewentualne leczenie.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1267
Pytań zadanych
przez pacjentów
4302
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

62
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi