Czy mrowienie i niemiarowe bicie serca mogą wskazywać nerwicę?

Kilka tygodni temu po intensywnym wysiłku fizycznym dostałem arytmii, później co kilka dni czułem dziwne uderzenia serca (mocne, niemiarowe) i zapisałem się do lekarza. Zostałem skierowany na badania krwi i EKG, oba wyszły dobrze (w badaniach krwi miałem lekko podwyższony cholesterol i AIAT - związane z siedzącym trybem życia i lekką nadwagą). Pani doktor pierwszego kontaktu stwierdziła, że mogą być to zaburzenia na tle nerwicowym (związane z bardzo stresującą pracą na dwa etaty i natłokiem codziennych obowiązków). Chcąc dalej się badać poszedłem do kardiologa, który po wnikliwych badaniach stwierdził, że serce pracuje normalnie i nie ma żadnych przesłanek ku temu by było powodem arytmii. Kardiolog także stwierdził, że prawdopodobną przyczyną arytmii są zaburzenia na tle nerwicy. Ostatnimi czasy zacząłem również odczuwać mrowienie w lewej ręce i na skórze głowy. Bardzo się tym martwię i mam pytanie, czy to też może być objaw nerwicy?

Brak odpowiedzi

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Nerwica w Katowicach Nerwica w Warszawie Nerwica w Dąbrowie Górniczej Nerwica w Bielsku-Białej Nerwica w Krakowie Nerwica w Gliwicach Nerwica w Częstochowie Nerwica we Wrocławiu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3893
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9998
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi