Czy mój guz może być złośliwy?

Po rezonansie i biopsji usłyszałam diagnozę, że ogromny guz na ramieniu to tłuszczak, który nie wykazuje złośliwości i jest odrębnym bytem. Jednak na skierowaniu na zabieg widnieje rozpoznanie: ICD-10 D48 Nowotwory o niepewnym lub nieznanym charakterze o innym i nieokreślonym umiejscowieniu D48.1 tkanka łączna i inne tkanki miękkie. Czy to oznacza raka i to złośliwego?
Tłuszczak z definicji jest nowotworem, stąd takie oznaczenie w rozpoznaniu, jednak jest to guz niezłośliwy. Nie wszystkie nowotwory oznaczają raka i tak samo jest w przypadku tłuszczaka. Tłuszczaki stanowią jedynie defekt kosmetyczny, nie są groźne dla zdrowia.
Tłuszczak jest łagodnym nowotworem tkanek miękkich i nie może „zezłośliwieć”, więc nie ma powodu do niepokoju.
Tłuszczak nie jest nowotworem złośliwym, ma Pani potwierdzenie w rezonansie.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi