Czy mój guz może być złośliwy?

Po rezonansie i biopsji usłyszałam diagnozę, że ogromny guz na ramieniu to tłuszczak, który nie wykazuje złośliwości i jest odrębnym bytem. Jednak na skierowaniu na zabieg widnieje rozpoznanie: ICD-10 D48 Nowotwory o niepewnym lub nieznanym charakterze o innym i nieokreślonym umiejscowieniu D48.1 tkanka łączna i inne tkanki miękkie. Czy to oznacza raka i to złośliwego?
Tłuszczak z definicji jest nowotworem, stąd takie oznaczenie w rozpoznaniu, jednak jest to guz niezłośliwy. Nie wszystkie nowotwory oznaczają raka i tak samo jest w przypadku tłuszczaka. Tłuszczaki stanowią jedynie defekt kosmetyczny, nie są groźne dla zdrowia.
Tłuszczak jest łagodnym nowotworem tkanek miękkich i nie może „zezłośliwieć”, więc nie ma powodu do niepokoju.
Tłuszczak nie jest nowotworem złośliwym, ma Pani potwierdzenie w rezonansie.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi