Czy mając spodziectwo żołędziowe można szybciej dostać infekcje? Czy wpływa to na płodność?

Syn ma prawie 4,5 roku. Pediatra skierował nas do chirurga dziecięcego z problemami stulejki i wnętrostwa. Chirurg stwierdził, że jeśli chodzi o te dwie sprawy, wszystko jest ok, lecz dopatrzył się spodziectwa żołędziowego i zalecił zabieg. Tłumaczył, że jest to konieczne ze względów kosmetycznych, jak i zdrowotnych (powiedział, że jeśli to zostawimy tak, jak jest to syn będzie łapał infekcje). Czy faktycznie będzie bardziej podatny na infekcje, jeśli od urodzenia żadnej nie miał? Czy taka wada będzie miała wpływ na płodność, czy to czysta kosmetyka? 

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi