Czy lęk po przebudzeniu wskazuje na nerwicę lękową?

Czy wybudzenia ze snu i jednoczesne: uczucie ogromnego lęku, bycia w półśnie, uczucia, że to, co wokół jest jakby nierealne, oddalone, a w moim sercu jest ogromny lęk... Czy to wystarczy do diagnostyki choroby — nerwicy lękowej? Po chwili wracam do siebie i uczucie to zanika. Czy to po prostu uczucie lęku i nawarstwiony miesiącami stres? Powyższa derealizacja dzieje mi się, gdy nie śpię całą noc i mam gonitwę myśli, luminacje, wracają przykre wspomnienia, albo gdy odsypiam w dzień po zmianie nocnej w pracy i jestem bardzo zmęczona i wybudzam się nagle przez hałasy dnia codziennego. Kilka razy się zdarzyło też, że taki lęk poczułam w ciągu dnia.

Zalecana konsultacja psychiatryczna.
Musi Pani skonsultować się z psychiatrą.On pomoże postawić odpowiednie rozpoznanie i włączy leczenie.
Wskazana konsultacja psychiatryczna. Problem wydaje się być nieco bardziej złożony.
zalecam wizytę u psychiatry
Należy skonsultować się z psychiatrą, który postawi właściwą diagnozę

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi