2022-08-25

Czy laryngolog może wystawić zaświadczenie o braku przeciwskazań do pracy w zawodzie nauczyciela podczas konsultacji online?

Czy podczas wizyty online u laryngologa może On wystawić zaświadczenie o braku przeciwwskazań do pracy w zawodzie nauczyciela?

Podczas konsultacji online laryngolog nie ma możliwości przeprowadzenia badania fizykalnego, a jest ono niezbędne do oceny stanu narządu głosu.
Takie zaświadczenie wystawia lekarz medycyny pracy na wizycie stacjonarnej. Inni specjaliści, np. laryngolog, mogą wystawić zaświadczenie o stanie zdrowia, ale nie mogą wystawić zaświadczenia o zdolności do pracy na określonym stanowisku.
W powyższej sprawie proszę skontaktować się z lekarzem medycyny pracy.
Tego typu zaświadczenia wymagają badania lekarskiego.
Tego typu zaświadczenia wymagają zbadania pacjenta a tego nie da się zrobić w czasie teleporady.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Laryngolog w Gliwicach Laryngolog w Krakowie Laryngolog w Bielsku-Białej Laryngolog we Wrocławiu Laryngolog w Dąbrowie Górniczej Laryngolog w Częstochowie Laryngolog w Warszawie Laryngolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5979
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15664
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+140
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4