Czy jest sens usuwać migdałki u 30-latki?

Odkąd pamiętam mam widoczne migdałki gardłowe, zawsze są lekko zaczerwienione, a od dziecka co kilka miesięcy mam / miewałam infekcje gardła. Czy dziś - w wieku 30 lat - ma sens ich usuwanie? Czy jeśli same infekcje nie są dla mnie jakoś szczególnie problematyczne to mogę je zostawić?
Dotychczas nie ustalono jednoznacznych korzyści wynikających z tonsilektomii. Można rozważyć zabieg usunięcia migdałków w przypadku nawracających, ciężkich zapaleń gardła o etiologii bakteryjnej.
Brak wystarczających informacji, skoro Pani ich nie podaje można przypuszczać, że tak.
Nawracające, bakteryjne infekcje gardła mogą być wskazaniem do usunięcia migdałków .
Jeśli - jak Pani podaje - infekcje nie mają ciężkiego przebiegu można nie usuwać migdałków.
Prawdopodobnie nie będzie miała Pani korzyści z ich usunięcia.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi