2024-01-08

Czy jednak na podstawie tych objawów można wykluczyć groźniejszą chorobę? Jakie badania należy wykonać?

Mam 24 lata. Mam problem dotyczący bólu głowy z lewej strony z tyłu. Jest to ból raczej kłujący, czasem tępy z nasileniem przy ruchu, np. przy schylaniu się. Podczas snu nie czuję bólu, ale po wstaniu narasta on dość szybko. Nasila się po leżeniu na lewym boku. Nie jest bardzo silny, ale cały czas odczuwalny. Od szyi do czubka głowy czuję sztywność. W zeszłym roku byłem u okulisty i przepisano mi okulary, z dość dużą wadą wzroku w lewym oku. Okulista podczas badania dna oka nic nie wykrył. Dokuczają szumy uszne z lewej strony, szczególnie podczas marszu czy biegu. Na szyi po lewej stronie pojawił się guzek, który daje się rozmasować - lekarz POZ twierdzi, że to niegroźne zgrubienie mięśniowe od niewłaściwej postawy. Mam siedzącą pracę i trochę zaniedbałem ćwiczenia, ostatnio nadrabiam to, ale niewiele się zmienia. Nie mam wymiotów ani nudności, odczuwam jedynie zmęczenie oraz czasem czuję się, nieco otępiały, miewam problemy z koncentracją i równowagą. Może to tylko moje wrażenie, ale stan pogarsza się po zdjęciu okularów. Być może jest to ból od kręgosłupa. 

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Okulista w Krakowie Okulista w Bielsku-Białej Okulista w Katowicach Okulista w Dąbrowie Górniczej Okulista w Poznaniu Lekarz rodzinny w Warszawie Lekarz rodzinny w Gliwicach Lekarz rodzinny w Katowicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5964
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15641
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+139
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4